Colors: Blue Color

Coraz więcej restauracji, hoteli, burgerowni itd. rozpoczęło własną produkcję różnego rodzaju pieczywa. Pieczenie odbywa się najczęściej w piekarnikach, piecach konwekcyjno-parowych. To dobry początek przygody z profesjonalnym wypiekiem, w dalszej części przybliżamy temat wejścia na poziom bardziej zaawansowany w tej materii.

Covid-19 wpływa na kształtowanie nowych postaw i zachowań wśród ludzi. Wzrasta świadomość na temat zagrożeń dla zdrowia z powodu niewystarczającej higieny w miejscach publicznych – to wnioski z najnowszego badania dla Tork, marki firmy Essity. Sondaż przeprowadzony na czterech europejskich rynkach wykazał, że niemal 7 na 10 osób mniej chętnie korzysta z ogólnodostępnych toalet w porównaniu z czasem przed pandemią. 43% badanych twierdzi, że nie czuje się komfortowo w łazienkach wyposażonych w suszarki elektryczne.

Interaktywne szkolenie z zakresu higieny rąk, dostępne w aplikacji Tork VR Clean Hands Training, zostało nagrodzone w kategorii Produkty powiązane/Usługi w tegorocznej edycji konkursu Interclean Innovation. Szkolenie VR pozwala użytkownikom przećwiczyć każdy z 5 etapów higieny rąk według WHO, zwiększając tym samym świadomość jej znaczenia, a nawet przyczyniając się do ratowania życia.

Wzrasta zapotrzebowanie konsumentów na przestrzeń wzmacniającą ich poczucie obcowania z naturą. W odpowiedzi na „zielony trend” kolejne restauracje, oprócz tradycyjnego kwiatka na stoliku, wprowadzają do wnętrz wertykalne ogrody, bujne dekoracje z roślin doniczkowych oraz panele z mchu.

Co przyniesie nam nowy rok? Czy będzie to kolejny rok z pandemią, czy bez? Na pewno musimy być wyczuleni na bezpieczeństwo na każdym etapie produkcji dania, od zakupu produktów do podania posiłku do stołu.

Możemy przyjąć kilka wariantów. Niestety żaden nie jest superoptymistyczny. Pierwszy, że odblokują nas na przełomie marca i kwietnia. Jednak jeszcze ciepło i tarasowo, jak w maju ub.r., nie będzie. Zatem więc otwarcie nastąpi raczej połowiczne, ale do części z nas wrócą koszty jak czynsze, wynajmy i wynagrodzenia w pełnym wymiarze.

W obecnej sytuacji często zmuszeni jesteśmy wybierać pomiędzy stabilizacją finansową firmy i już zatrudnionymi a zatrudnieniem nowych pracowników. Jak wyjść z twarzą z takiej sytuacji? Co powiedzieć innym pracownikom, aby nie wywołać paniki i strachu? Jak wycofać się z obietnic? - zastanawia się Izabela Kielczyk, psycholog biznesu.

Najpopularniejsze