Z największym w historii brakiem gości wciąż borykają się hotele miejskie, do czego przyczynia się znikoma obecność turystów zagranicznych i bezruch w branży przemysłu spotkań - wynika z analizy najnowszej ankiety, którą wśród hotelarzy w dniach 6-11 października przeprowadziła Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. Na pesymistyczne nastroje w całej branży wpływa m.in. niska liczba rezerwacji na kolejne miesiące.

30 września Magdalena Sekutowska, dyrektor ds. rozwoju Hilton Worldwide w regionie CEE oraz Wiesław Jan Prusiecki, właściciel i CEO Grupa Konkret podpisali umowę franczyzową na hotel Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne.

Pomimo trwającego kryzysu wywołanego pandemią COVID-19, który szczególnie dotyka rynek hotelarski, B&B Hotels kontynuuje swój rozwój, zapowiadając otwarcie na początku 2021 r. kilku hoteli we Francji i innych częściach Europy – w tym w Polsce. Jednocześnie Grupa rozwija globalną platformę internetową, która daje możliwość rezerwacji pokoi w 500 hotelach.

Polska, jako jeden z pierwszych krajów, zezwoliła na ponowne otwarcie hoteli. Mimo to okres zamknięcia i zdecydowanie mniejszy ruch turystyczny odbije się na branży w dłuższej perspektywie. Relatywnie najmniej ucierpiał Wrocław, natomiast w najtrudniejszej sytuacji jest Kraków – wskazuje raport CBRE „Rynek hotelowy w Polsce I poł. 2020”.

Ruszył pierwszy hotel słynącej z najwyższej jakości usług marki Nobu, założonej przez szefa kuchni Nobu Matsuhisę, aktora Roberta De Niro oraz producenta filmowego Meira Tepera.

Najpopularniejsze