W Krakowie rozpoczął pracę konsulat honorowy Hiszpanii, obejmujący działalnością województwa: małopolskie, śląskie i podkarpackie. Hiszpania na konsula honorowego mianowała znanego krakowskiego restauratora Radosława Fronca.


– Hiszpania jest pięknym krajem o bogatej, interesującej kulturze, tradycji, historii. Ten kraj z pewnością zasługuje na promocję – powiedział w środę PAP Radosław Fronc. Na pytanie, czy planuje otworzyć restauracje hiszpańskie w Krakowie, odpowiedział, że gastronomia Półwyspu Iberyjskiego zasługuje na uznanie. Fronc przyznał, że przed pandemią prowadził rozmowy związane z promocją hiszpańskich kulinariów w regionie. – Pandemia wiele rzeczy zmieniła. Zmieniła gospodarkę, sposób myślenia. Nie mam wątpliwości jednak, że w najbliższym możliwym czasie wrócimy do rozmów na temat promocji hiszpańskiej gastronomii – powiedział konsul honorowy w Krakowie.

Radosław Fronc kojarzony jest głównie z kuchnią włoską i polską. Prowadzi kilkanaście restauracji, wśród najbardziej znanych jest Szara Gęś i Fiorentina Dom Polski, oraz hotel. Dzięki m.in. jego zaangażowaniu Kraków otrzymał prestiżowy tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej. Przedsiębiorca wspiera doroczną akcję Hoover Table, której celem jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji materialnej.


Źródło: PAP
Oprac. red.

fot. Facebook.com.

Najpopularniejsze