Targi Polagra Gastro i Invest Hotel

Data wydarzenia:

30 Wrzesień 2019

Miejsce:

Poznań

Kategoria:

Targi

Targi POLAGRA GASTRO / INVEST HOTEL odbędą się w dniach 30 września-3 października. Wydarzeniu patronują najważniejsze w Polsce organizacje gastronomiczne: Fundacja Klubu Szefów Kuchni, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz Stowarzyszenie Euro Toques Polska.


 

Targi Polagra Gastro i Invets Hotel to spotkanie branży z wieloletnią tradycją. Wielu liderów rynku z pewnością nie wyobraża sobie, by nie wziąć udziału w tych targach, a co roku
do grona wystawców dołączają też nowe firmy, bo Poznań to dobre miejsce, by zaprezentować innowacyjne rozwiązania dla gastronomii czy obiektów hotelarskich, by nawiązać współpracę z nowymi odbiorcami i by pokazać swoją ofertę najlepszym kucharzom w kraju, w tym uczestnikom Kulinarnego Pucharu Polski. Kulinarny Puchar Polski to serce targów POLAGRA GASTRO i warto docenić potencjał stojący za tym wydarzeniem, którego promocja trwa przez 365 dni w roku. Udział w nim biorą kucharze bardzo świadomi swojego zawodu, chcący rozwijać się, a tym samym potrafiący docenić nowości sprzętowe i produkty spożywcze wysokiej jakości. To samo można powiedzieć o kucharzach kibicujących zawodnikom. – komentuje Agnieszka Glamowska, menedżer Kulinarnego Pucharu Polski i od początku tego roku nowy dyrektor targów POLAGRA GASTRO / INVEST HOTEL.

Targi POLAGRA GASTRO to miejsce, w którym można przedstawić ofertę szerokiemu gronu właścicieli i menedżerów obiektów restauracyjnych i noclegowych i co ważne, można to zrobić na wiele sposobów, ponieważ organizator wydarzenia oferuje nie tylko nieograniczone spektrum możliwości w zakresie aranżacji ekspozycji i interaktywnej prezentacji sprzętu, ale także przygotował pakiet działań promocyjnych, który ma wspierać promocję wystawców – ich nowości i marki, już na kilka miesięcy przed targami, a także po ich zakończeniu. Rynek eventów dla sektora HoReCa jest bardzo nasycony, dlatego staramy się rozwijać naszą ofertę
o działania, które nas wyróżnią. Dziś już nie wystarczy tylko być na targach, by osiągnąć sukces. Potrzebne jest bardziej kompleksowe podejście, w którym znajdzie się miejsce na ciekawą aranżację stoiska, promocję marki w kanałach umożliwiających bezpośrednie dotarcie do przedstawicieli branży, sponsoring prestiżowych eventów takich jak Kulinarny Puchar Polski, a także spotkania z mediami. Jako organizator targów POLAGRA GASTRO mamy możliwość wsparcia naszych wystawców we wszystkich tych obszarach. – informuje Agnieszka Glamowska, a jej słowa są potwierdzeniem oferty, która obejmuje nie tylko udział w ekspozycji, ale także takie działania jak outdoor na terenie targów czy samego Poznania, a także wąsko targetowane działania skierowane do przedstawicieli sektora HoReCa wykorzystujące potencjał stron internetowych i mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy Youtube, dedykowanych targom i Kulinarnemu Pucharowi Polski. Wiele z tych działań realizowanych jest w ramach zgłoszenia udziału w targach i skorzystanie z nich jest możliwe już teraz, a to oczywiście okazja by wzmocnić przekaz marki i komunikować takie wartości jak np. innowacyjność firmy.

Kluczowym wydarzeniem targów w Poznaniu jest oczywiście Kulinarny Puchar Polski. To w strefie konkursowej spotykają się kucharze z całej Polski i obserwują rywalizację swoich kolegów, którzy podjęli wyzwanie postawione przez Radę Programową KPP. Ale nie tylko kulinarne show przyciąga na targi do Poznania. W tym roku warto przyjrzeć się programowi wydarzeń, w którym zaplanowano ciekawe spotkania z ekspertami, do czego zachęcamy managerów i osoby decyzyjne prowadzące restauracje, kawiarnie, hotele, sieci franczyzowe, bary szybkiej obsługi.
Już pierwszego dnia będzie można poznać najnowsze trendy w zachowaniach konsumenckich i to, jaki mają wpływ na rynek HoReCa w Polsce. Millenialsi, pokolenie Z oraz rosnące Silver Tsunami wymuszają zmiany na istniejących biznesach i trzeba wiedzieć jak przekuć to w sukces, jak zbudować niezwykłe doświadczenie gastronomiczne tam gdzie są klienci, czyli w przestrzeni internetowej. Szkolenie będzie poparte licznymi case studies,. Ten ogrom wiedzy finalnie zostanie przekuty w praktykę na warsztatach, podczas których uczestnicy samodzielnie zaczną pracować na narzędziach i schematach marek typu lifestyle.
Drugiego dnia targów, wzorem poprzednich edycji, na targach pojawi się duet: Paweł Gruba i Piotr Rogowski, który na cyklu szkoleń przekaże wskazówki pozwalające wzmocnić lojalność i zaangażowanie pracowników oraz zwiększyć ich zadowolenie, przy jednoczesnym wzroście zysków. Nie zabraknie też wiedzy na temat prawidłowego analizowania liczb obrazujących sytuację finansową lokalu.
A jeśli ktoś interesuje się trendem vege to koniecznie musi udać się na spotkanie na temat perspektyw rozwoju rynku produktów roślinnych (1.10.2019). Mówi się, że oraz więcej osób deklaruje ograniczanie spożycia mięsa. A jak jest naprawdę? I co na to firmy z branży spożywczej? Czy będą dopasowywać ofertę do tego trendu czy przekonywać konsumentów, że mięso ma wiele prozdrowotnych zalet i nie należy z niego rezygnować? Na spotkaniu, zaproszeni goście postarają się odpowiedź na te pytania. Przedstawione zostaną także statystyki na temat wegan, wegetarian i osób redukujących konsumpcję mięsa, a także motywy związane z rezygnacją spożycie mięsa i wynikające z tego potrzeby.
Przez 4 dni targowe będzie także działała strefa edukacyjna w Coffee Village, której organizatorem są Primulator Polska oraz SCA Poland. Celem wydarzenia jest transfer wiedzy z zakresu technik przyrządzania wysokiej jakości napojów kawowych, promowanie kawy wysokiej jakości oraz prezentacja nowych trendów, jak i rozwiązań ekologicznych w biznesie. W trakcie targów odbędzie się 17 szkoleń i warsztatów, w tym specjalny moduł edukacyjny SCA – Introduction to Coffee (obowiązuje wcześniejsza rejestracja).
W programie targów ponadto pokazy kulinarne i wydarzenia dla hotelarzy i inwestorów tynku hotelarskiego: konferencja Hotel Investors Meeting oraz Hotel Marketing Conference.
Targom POLAGRA GASTRO / INVEST HOTEL i POLAGRA FOOD towarzyszą także Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych POLAGRA TECH i Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje jeden bilet. Więcej informacji o programie wydarzeń targów POLAGRA GASTRO / INVEST HOTEL – TUTAJ.

Więcej informacji na: www.polagragastro.pl.

Najpopularniejsze