Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny

Data wydarzenia:

10 Sierpień 2019

Miejsce:

Ustronie

Kategoria:

Konkurs

10 sierpnia w siedzibie firmy RM Gastro Studio Kulinarne w Ustroniu odbędą się 14. Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny. Konkurs ten jest nominowany do KPP 2019. Głównym celem Konkursu jest kultywowanie, propagowanie, pogłębianie wiedzy o polskim mięsie jagnięcym i baranim oraz wyrobach z mleka owczego i owczarstwie.


 

Zgłoszenia konkursowe należy przesyłać drogą elektroniczną do dnia 14 lipca – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W sprawach merytorycznych i technicznych prosimy o kontakt z Leszek Makulski – gastronomia@wp.p lub tel.: 601088262. Lista uczestników zakwalifikowanych do udziału w konkursie ogłoszona zostanie 19 lipca.

Przedmiotem konkursu jest danie główne i deser. Obowiązkowym produktem do przygotowania dania głównego jest do wyboru:
• comber z polskiej jagnięcy z kością lub bez kości z obowiązkowym użyciem; kalarepa , pieprznik jadalny
• Olej z esencją masła Kruszwica
• Demi glace, Chef Nestle
Obowiązkowym produktem deseru jest:
• ser owczy do wyboru; bryndza, bundz, oscypek z obowiązkowym dodatkiem
• Likier karmelowy z solą morską Chopin i jeżyna.

Organizatorami konkursu są: Leszek Makulski i Kamil Makulski przy wsparciu i pomocy merytorycznej OSSKiC. Współorganizatorem Konkursu jest miasto Ustroń, Dom Kultury „Prażakówka” oraz Gromada Górali na Śląsku Cieszyńskim. Patronat honorowy nad Konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Najpopularniejsze