More taste, less waste to temat przewodni tegorocznej edycji konkursu, w którym zmierzą się młodzi kucharze do 27 roku życia. Zgłoszenia nadsyłać można do 22 września  na stronie sscc.info.


Spotkanie z SelfCookingCenter to cykliczne wydarzenie, którego celem jest wyłonienie najzdolniejszych młodych kucharzy, którzy oprócz oryginalnego pomysłu na danie, zaprezentują także bezbłędne wykonanie potrawy i nawiązanie do tematu przewodniego konkursu. Choć zgłoszenia można nadsyłać już teraz, finał konkursu odbędzie się 17 października w Zamku Topacz.

Tegoroczny motyw to kolejne wyzwanie dla kreatywności młodych kucharzy i kucharek. Jednym z kryteriów, jakie będą oceniane przez jury będzie wykorzystanie produktów przywiezionych ze sobą na konkurs do przygotowania dania. Oprócz tego wymyślona i przyrządzona potrawa musi spełniać wysokie wymagania estetyczne i smakowe międzynarodowego jury.

Zwycięzców wyłania jury konkursu, które działa w dwóch składach: jury techniczne i degustacyjne. Jury degustacyjne przyznaje punkty za dania konkursowe nie mając świadomości, która drużyna jest autorem dania konkursowego. Otrzymuje danie jedynie z 3-cyfrowym numerem na spodzie talerza, który jest przypisany do poszczególnej drużyny. Nie ma też możliwości podczas trwania konkursu doglądać uczestników. Ocenia dania konkursowe w pomieszczeniu oddzielonym od stanowisk startowych uczestników. Ma to zapewnić przejrzystość oceny i skupienie na trzech elementach: składnikach, perfekcyjnym wyglądzie dania i jego smaku.

Po podliczeniu punktów przyznanych zarówno przez jury techniczne, jak i degustacyjne wyłoniony zwycięski zespół zdobędzie nagrodę pieniężną, a także zaproszenie na staż u boku szefa kuchni restauracji w Zamku Topacz, Rafała Borysa.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz na stronie www.sscc.info i załączyć zgodny z regulaminem autorski przepis.

 

topacz 4
topacz 4
topacz 1
topacz 1
topacz 2
topacz 2
topacz3
topacz3

Najpopularniejsze