Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – instytucja koordynująca przygotowania Polski do udziału w międzynarodowych konkursach umiejętności zawodowych WorldSkills i EuroSkills zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym WorldSkills Poland, którego jedną z nagród jest niepowtarzalna możliwość reprezentacji Polski podczas EuroSkills 2020 w Graz w konkurencji gotowanie.EuroSkills to organizowany co dwa lata bardzo prestiżowy, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród instytucji edukacyjnych i rynku pracy, konkurs umiejętności zawodowych, w którym uczestniczą młodzi Europejczycy w wieku 18-25 lat w kilkudziesięciu konkurencjach. Konkurs stwarza uczestnikom możliwość podniesienia swoich kompetencji zawodowych oraz konkurowania z najlepszymi zawodnikami z danej branży na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Rywalizacja odbywa się na oczach ponad 100 tysięcy widzów zaproszonych niemalże ze wszystkich krajów Europy, a w promocję wydarzenia zaangażowane są prestiżowe stacje telewizyjne np. takie jak BBC. To również doskonała okazja do współpracy z przyszłymi pracodawcami oraz poznania środowiska biznesowego i naukowego. Obok konkursów umiejętności zawodowych organizatorzy proponują drużynom udział w różnorodnych wydarzeniach towarzyszących: prezentacjach, pokazach, wystawach, konferencjach i seminariach branżowych. Wydarzenia te stanowią doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć, a także nawiązywania kontaktów i budowaniu partnerstw edukacyjno-rynkowych.

Konkurs kulinarny WorldSkills Poland odbędzie się 30 września. Kierowany jest do młodych, ambitnych ludzi z pasją, którzy mają talent do gotowania, znają język angielski w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację, którzy chcieliby reprezentować nasz kraj i rywalizować o medal z najlepszymi zawodnikami z całej Europy w konkurencji gotowanie.

Polska po raz pierwszy wzięła udział w EuroSkills 2018 w Budapeszcie. Pod poniższym linkiem mogą Państwo obejrzeć krótki film z tego wydarzenia:Liczymy na Państwa zainteresowanie ideą EuroSkills i promocję konkursu w szkole poprzez swoją stronę internetową i kanały społecznościowe, a także w środowisku lokalnym. Uczestnicząc w EuroSkills zaznaczamy udział Polski w tym znaczącym projekcie europejskim, integrującym w wyjątkowy sposób kształcenie zawodowe i rynek pracy.

Na zgłoszenia czekamy do 2 sierpnia.

Informacja o konkursie dostępna jest także na stronie internetowej: www.frse.org.pl/program/worldskills-poland/
Biuro Kształcenia Zawodowego i Edukacji Dorosłych WorldSkills Poland
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa
tel.: 22 46 31 179
www.frse.org.pl

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego z Maciejem Pisarkiem, przygotowany przez Telewizję TVP3 w Gorzowie Wielkopolskim, Aleksandry Kustorz pt."Absolwent gorzowskiego gastronomika weźmie udział w zawodach WorldSkills": http://gorzow.tvp.pl/43522108/absolwent-gorzowskiego-gastronomika-wezmie-udzial-w-zawodach-worldskills?fbclid=IwAR2HEdccvAkXDkGxkGtZRHvwl1YYBvR3cwzzAhTpF5PxmDKQMjaJG9WoT0A

Najpopularniejsze