Z tegorocznych badań wynika, iż obecnie wartość polskiego rynku żywności ekologicznej jest szacowana na 1,1 mld zł, a tempo wzrostu – nawet na 20% rocznie. W Europie ta wartość to 40,7 mld euro z przyrostem 8% rocznie, natomiast światowy rynek żywności ekologicznej przekroczył wartość 100 mld euro. Poza rosnącym zainteresowaniem bio produktami spożywczymi można również zauważyć wzrost popytu na produkty kosmetyczne, środki czystości oraz opakowania czy naczynia biodegradowalne. Kolejny pikujący w górę trend to zero waste, którego przykładem jest otwarcie pierwszej w Polsce drogerii Rossmann w nowym formacie, ze strefą refill station.

W najbliższy weekend, 11-12 lipca, w Ogrodach Hortulus Spectabilis będzie można poznać oryginalne smaki kwiatów jadalnych. Tegoroczna edycja Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych odbędzie się pod hasłem: Kwiatowy smak orientu.

Targi Polagra to wydarzenie o najdłuższej tradycji, dedykowane branży spożywczej i sektorowi HoReCa. Co roku zaskakuje nie tylko mnóstwem odkryć kulinarnych, ale także tych o charakterze biznesowym. Jakie atrakcje czekać będą na zwiedzających? Tegoroczna edycja targów, zgodnie ze zmodyfikowaną formułą, to trzy równoległe salony: Food, HoReCa i FoodTech zjednoczone pod szyldem kultowej marki Polagra.

Targi Polagra to wydarzenie o najdłuższej tradycji, dedykowane branży spożywczej i sektorowi HoReCa. Wyróżnia je różnorodność, skala oraz biznesowa jakość jej uczestników, dzięki czemu stanowią platformę do rozwoju relacji biznesowych, również o charakterze międzynarodowym.

Najpopularniejsze