Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji podał szczegóły związane z IV etapem znoszenia restrykcji wynikających z epidemii koronawirusa. Od soboty czyli 30 maja zniesione będą limity osób w restauracjach, kawiarniach i barach. Obowiązuje zasada zachowania dystansu dwumetrowego.

Do tej pory w restauracji na 1 osobę musiała przypadać określona powierzchnia. Od 30 maja ta zasada przestaje obowiązywać. Jednak  w punktach gastronomicznych nadal musi być zachowana odpowiednia odległość między stolikami - 2 m. A klienci zanim usiądą do stolika, muszą mieć założone maseczki. Obowiązują również nadal wszystkie wytyczne sanitarne - m.in. dezynfekcja rąk i stolików.

Od 30 maja restauracje i bary hotelowe mogą być otwarte i serwować na sali posiłki gościom. Od 6 czerwca natomiast w hotelach mogą zacząć działać baseny, siłownie, kluby fitness. Właściciele hoteli muszą jednak zachowywać określone zasady sanitarne.

Natomiast od 6 czerwca będzie dopuszczalna organizacja wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób. Weselnicy nie muszą nosić maseczek.

A także działalność mogą wznowić w określonych warunkach sanitarnych możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów.

Najpopularniejsze