Kiedy na mieście coraz częściej słychać rozważania na temat końca fine diningu, Marcin Przybysz i Antoine Azaïs odważnie idą pod prąd i prezentują jego własną interpretację. Ich otwarta na początku września Epoka, znajdująca się w budynku Hotelu Europejskiego w Warszawie, to efekt wielu lat doświadczeń, pracy z najlepszymi szefami kuchni świata, a także wizji na fine dining, który wciąga, jest przyjazny i w żadnym wypadku nie onieśmiela.


Epokowa kuchnia

Marcin Przybysz do rozpoczęcia nowej Epoki przygotowywał się współpracując z najlepszymi szefami kuchni świata - Massimo Botturą (Osteria Francescana), Rasmusem Kofoedem (Geranium), René Redzepim (Noma), Franckiem Giovanninim (Restaurant de l’Hôtel de Ville de Crissier). W Epoce tworzy własne menu inspirowane polskimi tradycjami kulinarnymi, sięgając do często zapomnianych i trudno dostępnych ksiąg.
Marcin nadaje im lekkości i współczesnego charakteru, rozpisując je na serwowane w restauracji przepisy . Za dobór win odpowiedzialny jest sommelier włoskiego pochodzenia, na stałe mieszkający w Szwajcarii, Michele Caimotto. Dla gości stroniących od wina, stworzony został bardzo ciekawy i zaskakujący pairing bezalkoholowy.

Epokowy serwis

– Rozpoczynając prace nad Epoką wszyscy czuliśmy, że duży nacisk, poza jedzeniem, położyć chcemy na otwartość obsługi oraz spontaniczną gościnność. Fine dining kojarzony jest powszechnie z białymi obrusami i poważną atmosferą. W naszej restauracji obalamy ten mit i pokazujemy, że wysoka kuchnia świetnie sprawdza się w swobodnym wydaniu – mówi Antoine Azaïs, dyrektor restauracji Epoka, który szkoląc obsługę, wykorzystywał swoje doświadczenia i inspiracje z pracy w najznakomitszych hotelach i restauracjach w Montpellier oraz w Warszawie.
Starannie dobrany zespół kelnerów i sommelierów Epoki to, jak mówi Antoine, osoby interesting and interested – nie tylko same w sobie interesujące, ale także zainteresowane tym co dzieje się wokół: sztuką, kulturą, historią, architekturą. Te cechy, w połączeniu z dyskretnym poczuciem humoru, wrażliwością, dużą dawką sympatii oraz wiedzą na temat proponowanych w restauracji dań oraz epok z jakich pochodzą sprawiają, że każdy gość czuje się troskliwie zaopiekowany.

Epokowe wnętrza

Restauracja ta zachwyca wnętrzami i intrygującą, pełną poszanowania do historycznych detali architekturą. Zabytkowe elementy zostały wysunięte na pierwszy plan dzięki współpracy z wybitnym architektem i scenografem teatralnym Borisem Kudličką. Estetyka wnętrza zachwyca, przywodząc na myśl teatralną scenografię, ale nie onieśmiela, kreując przyjazną i niezobowiązującą atmosferę. Każdy drobny element został starannie przemyślany - część mebli, tapet, materiałów została sprowadzona z Francji, jednak wiele elementów wystroju i wyposażenia sali zamówionych zostało u lokalnych twórców i dostawców.
Z inicjatywy Marcina Przybysza cała kuchnia została otwarta przeszkleniami nie tylko dla gości restauracji, ale także dla przechodniów spacerujących ulicą Ossolińskich, tuż przy Krakowskim Przedmieściu.

Marcin Przybysz
Zdobywca tytułu Szef Kuchni Jutra, zwycięzca 3. edycji programu telewizyjnego Top Chef. Doświadczenie zdobywał w otoczeniu czołówki światowej gastronomii, w najlepszych restauracjach świata, takich jak Osteria Francescana, Geranium, Noma czy Restaurant de l'Hôtel de Ville de Crissier. W Polsce dał się zauważyć w Restauracji Belvedere oraz w Atelier Amaro. Nowo powstała restauracja Epoka w Hotelu Europejskim w Warszawie to spełnienie jego kulinarnych marzeń - wyrafinowaną gastronomię, czerpiącą z najlepszych polskich tradycji kulinarnych, serwuje tu w pełnej komfortu i spontanicznej gościnności przestrzeni.

Antoine Azaïs
Francuz mieszkający w Polsce od 2011 r. Pracował w wielu prestiżowych miejscach, m.in. w Hotel de l’Image w Saint Rémy de Provence czy Hotel Benkiraï w Saint Tropez. Jego wyjątkowe podejście do serwisu i stawianie go na równi z kuchnią, zostało w Polsce zauważone niemal od razu, dzięki czemu od pierwszych dni pracował w najciekawszych konceptach kulinarnych tamtych lat. W Epoce, jako dyrektor restauracji, odpowiedzialny jest za swobodną, niezobowiązującą atmosferę, zaangażowanie, wyczucie i troskliwą obsługę serwisu oraz kreowanie komfortu, który dla Gościa wyczuwalny jest już od momentu przejścia przez próg restauracji.

 

detale
detale
kuchnia Epoki
kuchnia Epoki
wnętrze Epoki
wnętrze Epoki

Najpopularniejsze