Marcin Gruszka, współpracujący z Transgourmet i Selgros od lat, będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym konkursie Les Chefs en Or 2020 w kategorii profesjonalista. Razem z Marcinem Gruszką do Francji pojedzie także Dawid Wantrych, zwycięzca szkolnych eliminacji do paryskiego konkursu w kategorii juniorów.

2019 rok w kawiarniach Starbucks upłynął pod znakiem pasji do kawy i troski o środowisko. W minionym roku marka podjęła kilka dużych decyzji – m.in. rozpoczęła współpracę z aplikacją Too Good To Go, ratując jedzenie przed wyrzuceniem, wprowadziła do oferty nową mieszankę Blonde Roast i kontynuowała poszukiwanie w pełni biodegradowalnego jednorazowego kubka. To jednak nie koniec pomysłów Starbucks na to, jak dogodzić swoim Gościom i być bardziej eko.

Szefowie kuchni w amerykańskich restauracjach coraz częściej, nawet przy układaniu menu, starają się wpisać w przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Zdaniem ekologów ma to olbrzymie znaczenie, bo jeść muszą wszyscy, a Amerykanie coraz częściej stołują się poza domem.

Skrei to norweski dorsz arktyczny, który odławiany jest wyłącznie w sezonie zimowym na północnym wybrzeżu Norwegii. Przybywa tam, aby złożyć jaja, po czym ponownie wraca do lodowatego Morza Barentsa. Jego ograniczona dostępność oraz walory smakowe sprawiają, że uważany jest za najlepszego dorsza na świecie.

Za nami 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrano już ponad 115 mln zł, a swoją cegiełkę dołożyło również środowisko HoReCa. Klub Szefów Kuchni wspólnie z kucharzami Euro-Toques Polska gotował dla WOŚP. W Warszawie przygotowali menu degustacyjne dla 600. gości Jurka Owsiaka. Natomiast we Wrocławiu – ugotowali wielki kocioł zupy dla 15. tys. osób.

Kalendarium

Najpopularniejsze