Senat wprowadził kilkadziesiąt poprawek do ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Izba uznała, że do bonu powinni mieć prawo emeryci i renciści. Izba rozszerzyła ponadto krąg uprawnionych do bonu dzieci rodziców, którzy pracują za granicą i tam pobierają zasiłki na dzieci. Za podjęciem uchwały w tej sprawie głosowało 97 senatorów, nikt nie był przeciw ani nie wstrzymał. Teraz ustawa trafi ponownie do Sejmu.

Krzysztof Janiszewski i Andrea Camastra, współwłaściciele restauracji Senses poinformowali o zawieszeniu działalności. Ponowne otwarcie lokalu, który od 2016 r. posiada Gwiazdkę Michelin planowane jest jesienią.

19 czerwca ogłoszono zestawienie restauracji wyróżnionych w najnowszym Czerwonym Przewodniku Michelin „Main Cities of Europe 2020”. W Polsce największą sensacją jest przyznanie trzeciej Gwiazdki Michelin. Do grona lokali wyróżnionych tym prestiżowym symbolem dołączyła wreszcie krakowska restauracja – jest to Bottiglieria 1881.

Nobu Hotel Warsaw otwiera swoje podwoje 3 sierpnia. Będzie to pierwszy hotel grupy Nobu Hospitality w Polsce, a zarazem 12 hotel i 43 restauracja tej luksusowej marki lifestylowej założonej przez Nobu Matsuhisę, Roberta de Niro oraz Meira Tepera na świecie.

Rozwiązania zawarte w Tarczy 4.0 zapewnią wsparcie utrzymania miejsc pracy poprzez dostosowanie rynku pracy do wyzwań spowodowanych przez COVID-19 - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Rozwoju. Tarcza 4.0 m.in. m.in. umożliwia pracodawcy wysłanie pracownika na zaległy urlop, nawet bez jego zgody, zmienia zasady dot. odpraw i odszkodowań w przypadku ustania stosunku pracy oraz dają umożliwia obniżenia wymiaru czasu pracy pracownika.

Najpopularniejsze